Tänt var det här!


Idag är 31 st av våra medlemmar aktiverade! 17 st med Telia, 7 st med Riksnet och 7 st med Zitius. Vi tänkte vi skulle öppna en symbolisk flaska champagne för att fira den första uppkopplingen. Men vi sparar den flaskan till det att vår sista medlem har fått sitt fiber aktiverat. Det är mycket jobb kvar, men nu ser vi början på slutet av ett aktivt fungerande nät.

455 visningar

Senaste inlägg

Visa alla

Ett stort tack!

Till våra medlemmar Magnus Kjell och Lars Nydahl som har lyckats dra igenom en fibaranslutning i befintlig kanalisation under Lövhultsvägen, och därav besparat föreningen en tryckning på minst 50 000:

En tryckning klar i Lövhult!

Idag var NCC och tryckte sig under Lövhultsvägen strax innan Lilla Madviksvägen. Så en tryckning klar i Lövhult! ÖÖN har lyckats få NCC till att göra denna tryckning, övriga två kommer utföras av ordi

kontakta oss

Gamla Ödenäsvägen 99

441 95 Alingsås

info@ommernnedsjon.se

När ni klickar på skicka knappen. så godkänner ni även vår policy i enlighet med GDPR. Läs vår Policy här...

© 2018 by Ömmern Östra Nedsjöns Fiber.